St. Croix Legend Trek LTC76MHF3 – castingowy travel

St. Croix Legend Trek LTC76MHF3 – castingowy travel

Ostatnio w mojej kolekcji zagościła nowa wędka w wersji travel: St. Croix Legend Trek LTC76MHF3

Od dłuższego czasu szukałem wędki w wersji travel, która umożliwiałaby operowanie przynętami ok. 25-50g i charakteryzowałaby się dużą czułością. Docelowym zastosowaniem tego kijka miały być:

  • szczupaki i przynęty w postaci gum 6” z główkami 5~20g
  • jako dodatkowy kij na różne ryby podczas dalekich wyjazdów

W celu wyboru konkretnego modelu szukałem informacji, rozmawiałem, pobawiłem się paroma wędkami i w końcu znajomy zwrócił mi uwagę serię St. Croix Legend Trek.

Legend Trek to rodzina 3-częściowych wędek, która została wypuszczona na rynek w 2015. Charakteryzuje się ona m.in. blankiem z zbudowanym na bazie węgla SCIV (http://stcroixrods.com/why-st-croix/blank-materials-guide/), zastosowaniem wielu specjalnych rozwiązań producenta (http://stcroixrods.com/products/saltwater/legend-trek) oraz możliwością stosowania w wodzie słodkiej i słonej. Wyglądało więc, że jest to co czego szukałem:)

Pozostała kwestia wyboru konkretnego modelu. Z doświadczenia wiem, że wędki St. Croix są zwykle niedoszacowane, a w przypadku Legend Trek dochodzi jeszcze czynnik, że to model morski. Wahałem się więc pomiędzy LTC76MHF3 a LTC76HF3. Niestety, ani w Polsce, ani w USA nie znalazłem nikogo, kto mógłby podzielić się doświadczenia z użytkowania tych modeli. Dopiero Pan Wojciech z www.silurus.pl polecił mi skierowanie się ku modelowi LTC76MHF3, który to ostatecznie zamówiłem.

Kijek dotarł dzień przed świętami 🙂

St. Croix Legend Trek LTC76MHF3 – castingowy travel
St. Croix Legend Trek LTC76MHF3 – castingowy travel

Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne, wykonanie bardzo ładne, wędka wydawała się znacznie mocniejsza niż deklarowany opis. Trek opisany jest przez producenta jako fast, podczas gdy wg mnie to fast lub extra fast. Szkoda jedynie, że rękojeść jest zbudowana z korka, gdyż bardziej przepadam za pianką.

Wędkę zabrałem nad wodę na krótki test, już pierwszego dnia po świętach. Zajęcia praktyczne potwierdziły moje przypuszczenia o mocy. Kijek wyrzuca przynęty bez problemu do ok. 45~50g, a komfort to ok. 30~35g. Waga wędki jest odczuwalna, zwłaszcza w porównaniu do jednoskładów, ale akceptowalna jak na travele. Oraz, co było dla mnie szczególnie istotne, Legend Trek okazał się być bardzo czułym! Jest to bezwzględnie najczulszy travel jakim do tej pory łowiłem!

Był to bardzo krótki test, więcej będę mógł powiedzieć po co najmniej paru dniach łowienia.

Tym niemniej, już teraz mogę stwierdzić, że Trek bardzo mi się spodobał i jestem przekonany, że ten kijek zagości u mnie na długi okres:)