Japonia – już za dwa tygodnie :)

Data wylotu do Japonii zbliża się z każdym dniem, zostały już tylko 2 tygodnie, nie możemy się doczekać 🙂

Skład wyprawy: Łukasz, Karolcia i nasz przyjaciel.

japan-flag


Dzisiaj mieliśmy spotkanie robocze, wstępny plan: Tokyo, Hiroshima, Osaka, Kyoto, Hakone i Fuji, Tokyo. Czas trwania całego wyjazdu: 15 dni. Ile z tego uda się zrealizować lub co jeszcze zobaczyć to się okaże:)

Teraz musimy zaplanować wszystkie połączenia i wtedy będziemy mogli określić dokładniejszy plan. Na nasze szczęście, i jest to wyjątkowa sytuacja w naszych wyprawach, Japonia jest krajem o dobrze rozwiniętej komunikacji. Podczas wyjazdu planujemy korzystać głównie z japońskich linii kolejowych Shinkansen, w tym celu musimy wykupić Japan Rail Pass. Jest to specjalny bilet dla turystów na niektóre linie kolejowe. Trzeba go kupić będąc jeszcze w Polsce, gdyż nie można go nabyć na terenie Japonii. JRP to swego rodzaju bilet okresowy na japońskie linie kolejowe, dzięki czemu unika się potrzeby kupowania każdorazowo drogich biletów na dane połączenia. W cenie tego biletu jest również bezpłatna możliwość rezerwacji miejsc w pociągach, co jest normalnie usługą dodatkowo płatną.

Japońskie liniie kolejowe to temat niemalże legendarny: szybkość nawet ponad 300km/h, wysoka jakość podróży oraz punktualność (pociągi ruszają z dokładnością co do sekund!). Znaczącą ułatwią całą podróż.

Czas zacząć odliczanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *